RNCF2512DTC107R
Mfr.Part #
RNCF2512DTC107R
Description
RES 107 OHM 0.5% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
107Ohm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%