RNCF2512DKE9R76
Mfr.Part #
RNCF2512DKE9R76
Description
RES 9.76 OHM 0.5% 1W 2512
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
9.76Ohm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE9R76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.76Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C