RNCF2512DKE95R3
Mfr.Part #
RNCF2512DKE95R3
Description
RES 95.3 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
95.3Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm