RNCF2512DKE95K3
Mfr.Part #
RNCF2512DKE95K3
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
95.3kOhm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF2512DKE95K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C