RNCF2512DKE953K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE953K
Description
RES 953K OHM 0.5% 1/2W 2512
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
953kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF2512DKE953K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 953kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C