RNCF2512DKE8R87
Mfr.Part #
RNCF2512DKE8R87
Description
RES 8.87 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
8.87Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512DKE8R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.87Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C