RNCF2512DKE8K20
Mfr.Part #
RNCF2512DKE8K20
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
8.2kOhm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512DKE8K20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C