RNCF2512DKE7R87
Mfr.Part #
RNCF2512DKE7R87
Description
RES 7.87 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
7.87Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DKE7R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.87Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C