RNCF2512DKE750K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE750K
Description
RES 750K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512DKE750K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 750kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C