RNCF2512DKE6R04
Mfr.Part #
RNCF2512DKE6R04
Description
RES 6.04 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.04Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE6R04
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.04Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C