RNCF2512DKE6K81
Mfr.Part #
RNCF2512DKE6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.5% 1/2W 2512
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Resistance :
6.81kOhm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512DKE6K81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C