RNCF2512DKE6K49
Mfr.Part #
RNCF2512DKE6K49
Description
RES 6.49K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
6.49kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DKE6K49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C