RNCF2512DKE69R8
Mfr.Part #
RNCF2512DKE69R8
Description
RES 69.8 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
69.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512DKE69R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 69.8Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C