RNCF2512DKE698K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE698K
Description
RES 698K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Resistance :
698kOhm