RNCF2512DKE52R3
Mfr.Part #
RNCF2512DKE52R3
Description
RES 52.3 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
52.3Ohm
Datasheets
RNCF2512DKE52R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 52.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C