RNCF2512DKE51R1
Mfr.Part #
RNCF2512DKE51R1
Description
RES 51.1 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
51.1Ohm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DKE51R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 51.1Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C