RNCF2512DKE4R99
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512DKE4R99
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.99 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.99Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Series :
RNCF
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
500mW
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm