RNCF2512DKE4K87
Mfr.Part #
RNCF2512DKE4K87
Description
RES 4.87K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
4.87kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DKE4K87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.87kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C