RNCF2512DKE470K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE470K
Description
RES 470K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
470kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512DKE470K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 470kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C