RNCF2512DKE432R
Mfr.Part #
RNCF2512DKE432R
Description
RES 432 OHM 0.5% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
432Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm