RNCF2512DKE3R74
Mfr.Part #
RNCF2512DKE3R74
Description
RES 3.74 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.74Ohm