RNCF2512DKE3R57
Mfr.Part #
RNCF2512DKE3R57
Description
RES 3.57 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.57Ohm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
PRECISION
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512DKE3R57
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.57Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C