RNCF2512DKE3K90
Mfr.Part #
RNCF2512DKE3K90
Description
RES 3.9K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Resistance :
3.9kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm