RNCF2512DKE3K74
Mfr.Part #
RNCF2512DKE3K74
Description
RES 3.74K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.74kOhm