RNCF2512DKE39K2
Mfr.Part #
RNCF2512DKE39K2
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
39.2kOhm
Additional Feature :
PRECISION
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512DKE39K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C