RNCF2512DKE383R
Mfr.Part #
RNCF2512DKE383R
Description
RES 383 OHM 0.5% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
EAR99
Composition :
Thin Film
Resistance :
383Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C