RNCF2512DKE374K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE374K
Description
RES 374K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
e3
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
374kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE374K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 374kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C