RNCF2512DKE35R7
Mfr.Part #
RNCF2512DKE35R7
Description
RES 35.7 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
35.7Ohm
Tolerance :
±0.5%
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512DKE35R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 35.7Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C