RNCF2512DKE33K2
Mfr.Part #
RNCF2512DKE33K2
Description
RES 33.2K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
33.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C