RNCF2512DKE332K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE332K
Description
RES 332K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
332kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
yes
Working Voltage :
150V
PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2512DKE332K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 332kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C