RNCF2512DKE330K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE330K
Description
RES 330K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
e3
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
330kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE330K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 330kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C