RNCF2512DKE32R4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512DKE32R4
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 32.4 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
32.4Ohm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Series :
RNCF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
500mW
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512DKE32R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 32.4Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C