RNCF2512DKE32K4
Mfr.Part #
RNCF2512DKE32K4
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
32.4kOhm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE32K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C