RNCF2512DKE2R94
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2R94
Description
RES 2.94 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.94Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm