RNCF2512DKE2R70
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2R70
Description
RES 2.7 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance :
2.7Ohm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C