RNCF2512DKE2R32
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2R32
Description
RES 2.32 OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
2.32Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW