RNCF2512DKE2R21
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2R21
Description
RES 2.21 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
AEC-Q200
Published :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2.21Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE2R21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C