RNCF2512DKE2M61
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2M61
Description
RES 2.61M OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.61mOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm