RNCF2512DKE2M26
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2M26
Description
RES 2.26M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.26MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512DKE2M26
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.26MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C