RNCF2512DKE2M21
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2M21
Description
RES 2.21M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.21MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm