RNCF2512DKE2K61
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2K61
Description
RES 2.61K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
2.61kOhm