RNCF2512DKE2K26
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2K26
Description
RES 2.26K OHM 0.5% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.26kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2512DKE2K26
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C