RNCF2512DKE2K21
Mfr.Part #
RNCF2512DKE2K21
Description
RES 2.21K OHM 0.5% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.21kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2512DKE2K21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C