RNCF2512DKE28R7
Mfr.Part #
RNCF2512DKE28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
28.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2512DKE28R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 28.7Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C