RNCF2512DKE27R4
Mfr.Part #
RNCF2512DKE27R4
Description
RES 27.4 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
27.4Ohm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512DKE27R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27.4Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C