RNCF2512DKE27K4
Mfr.Part #
RNCF2512DKE27K4
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
27.4kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W