RNCF2512DKE27K0
Mfr.Part #
RNCF2512DKE27K0
Description
RES 27K OHM 0.5% 1/2W 2512
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
27kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DKE27K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C