RNCF2512DKE26R1
Mfr.Part #
RNCF2512DKE26R1
Description
RES 26.1 OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
26.1Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512DKE26R1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 26.1Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C