RNCF2512DKE240K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE240K
Description
RES 240K OHM 0.5% 1/2W 2512
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
240kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.5%