RNCF2512DKE23K7
Mfr.Part #
RNCF2512DKE23K7
Description
RES 23.7K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Thin Film
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
23.7kOhm